Informacje

Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0
Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0

Petru chce, by Polska weszła do strefy euro

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 czerwca 2016, 15:03

  • Powiększ tekst

Ryszard Petru przyznał, że należy do wąskiego grona zwolenników wejścia Polski do strefy euro. Jego zdaniem przy obecnej sytuacji w Europie to właśnie wokół tej strefy „będzie dokonywać się integracja”.

Lider Nowoczesnej był gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i”, gdzie stwierdził, że jego zdaniem „Polska to najbardziej eurosceptyczny kraj w Unii Europejskiej”.

– Wszędzie w gazetach europejskich pisze się o stosunku do UE Jarosława Kaczyńskiego, nikt jego stanowiska nie traktuje poważnie, a pomysł o traktacie europejskim jest absurdalny – mówił Petru na antenie TVN24.

– Musimy rozpocząć debatę, jak wchodzić do strefy euro, bo wokół tego będzie dokonywać się integracja. Nie możemy zostać na marginesie z Węgrami – dodał lider Nowoczesnej.

Wcześniej tego samego dnia podczas konferencji prasowej w Sejmie polityk również poruszył temat dalszej obecności Polski w Unii Europejskiej.

– Polska musi dać jednoznaczny sygnał, że chce zostać w Unii Europejskiej. Polska nie może być zepchnięta do kraju trzeciej kategorii w Unii Europejskiej, a tak się dzieje przez eurosceptyczną politykę rządu – twierdzi jeden z największych euroentuzjastów na polskiej scenie politycznej.

/mk /tvn24

>> Czytaj również: Rosyjska gazeta: UE nie zależy na zniesieniu sankcji, wielu Rosjan jest w błędzie

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych