Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Przemysł tytoniowy w biznesowej ofensywie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 lipca 2016, 15:02

  • 0
  • Powiększ tekst

British American Tobacco, jeden z liderów branży tytoniowej na świecie zwiększy zatrudnienie w Polsce. W fabryce w Augustowie powstanie 200 nowych miejsc pracy, a dodatkowe kilkadziesiąt u zewnętrznych dostawców.

Będzie to efekt planowanego przeniesienia przez BAT części produkcji z Niemiec do Polski. Łącznie w British American Tobacco w Polsce będzie pracowało blisko 3400 osób.

Proces rekrutacji na nowe stanowiska wkrótce ruszy.

W Augustowskiej fabryce BAT pracę znajdą przede wszystkim mechanicy, elektronicy, osoby z przygotowaniem inżynieryjnym a także doświadczeniem w obsłudze i budowie maszyn przemysłowych. Połowa nowo tworzonych miejsc pracy to szansa na zatrudnienie dla osób zainteresowanych pracą w działach wspierających produkcję, takich jak krajalnia tytoniu, dział jakości, logistyka a także usługi utrzymania porządku na terenie zakładu.

Wzrost zatrudnienia w Augustowie jest efektem strategicznej analizy, mającej na celu optymalizację mocy produkcyjnych grupy BAT w Europie. W jej wyniku, planowane jest przeniesienie części produkcji z fabryki Bayreuth w Niemczech do innych fabryk, między innymi do Augustowa.

200 nowych miejsc pracy spowoduje, że łączne zatrudnienie w naszej fabryce w Augustowie osiągnie poziom niemal 1000 osób i sprawi, że będzie to jedna z największych fabryk British American Tobacco na świecie. Jestem z tego dumny, bo taką pozycję mogliśmy osiągnąć dzięki konsekwentnemu utrzymywaniu wysokiej jakości i wyników, a także wysokiemu poziomowi umiejętności i motywacji polskich pracowników – powiedział Volkan Oruk, dyrektor fabryki BAT w Augustowie.

Częścią strategii BAT jest prowadzenie atrakcyjnej polityki personalnej. Stabilność zatrudnienia, konkurencyjne zasady wynagradzania, dofinansowanie wypoczynku a także szkolenia i podnoszenie kwalifikacji – to czeka na nowych pracowników. Nowo zatrudnionym firma zaproponuje umowę o pracę i zapewni odpowiednie przeszkolenie. BAT kładzie również bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo, dzięki czemu fabryka może pochwalić się wynikiem ponad 1300 dni bez wypadku.

Niezwykle ważne jest dla nas rozwijanie pracy zespołowej oraz to, aby pracownicy dobrze czuli się w naszej firmie i dbali o nią jak o swoją własność. Dlatego wprowadzamy systemy wspierające pracę zespołów produkcyjnych i rozwijamy programy motywacyjne, służące wynagradzaniu za szczególne osiągnięcia. Opisy stanowisk, na które będziemy rekrutować, można znaleźć na stronie www.pracawbat.pl – zachęcam do jej odwiedzania – dodał Volkan Oruk.

Kolejne inwestycje w fabryce w Augustowie to odzwierciedlenie długofalowej polityki inwestycyjnej BAT w Polsce. Dotychczas grupa BAT zainwestowała w zakład w Augustowie ponad 1,7 mld złotych, a teraz ten poziom jeszcze zwiększy. Inne duże inwestycje BAT w ostatnich latach w Polsce to wdrożenie systemu sprzedaży bezpośredniej do sklepów detalicznych oraz zakup udziałów w Grupie Chic, działającej na rynku papierosów elektronicznych.

Większość produkcji Augustowskiej fabryki skierowana jest na rynki zagraniczne.

Powiązane tematy

Komentarze