Informacje

Jarosław Kołodziejczyk odwołany z funkcji członka zarządu PKP

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 15 września 2016, 16:26

  • 0
  • Tagi: biznes Jarosław Kołodziejczyk PKP polityka
  • Powiększ tekst

Walne Zgromadzenie PKP odwołało w czwartek Jarosława Kołodziejczyka z funkcji członka zarządu spółki - poinformowało ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Decyzja ma związek z realizacją programu Mieszkanie Plus.

"Współpraca przy realizacji programu Mieszkanie Plus wymaga pełnego zaangażowania wszystkich podmiotów uczestniczących w tym projekcje. Dzisiejsza decyzja jest niezbędna do usprawnienia i przyspieszenia realizacji jednego z najważniejszych programów społecznych rządu" - poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Kołodziejczyk przez ponad 20 lat związany jest PKP, przeszedł wszystkie szczeble - od dyżurnego ruchu do Dyrektora Zakładu Południe w PKP Intercity. W spółce PKP Przewozy Regionalne odpowiadał za współpracę z parlamentem i zarządzanie środkami Unii Europejskiej, zaś w usamorządowionych Przewozach Regionalnych pełnił m.in. funkcję dyrektora Zakładu Śląskiego.

Członkowie zarządu spółki PKP SA są powoływani i odwoływani przez Walne Zgromadzenie PKP SA na podstawie art. 10 ustawy z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe".

(PAP)

Komentarze