Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Nowy przewoźnik na wrocławskim lotnisku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 września 2016, 13:35

  • 0
  • Powiększ tekst

Holenderskie linie lotnicze Transavia od przyszłego roku uruchomią połączenie z Wrocławia do Amsterdamu. Holenderskie tanie linie lotnicze, należące do grupy KLM Air France, to nowy przewoźnik na wrocławskim lotnisku.

Samoloty Transavia będą obsługiwały połączenia Wrocław - Amsterdam trzy razy w tygodniu, we wtorek, czwartek i w niedzielę. Połączenie ruszy latem 2017 r. - poinformował we wtorek Port Lotniczy Wrocław.

"Amsterdam doskonale uzupełnia naszą siatkę połączeń do atrakcyjnych turystycznie miast w zachodniej Europie. To również jedno z największych lotnisk przesiadkowych, z bezpośrednim połączeniem do najważniejszych miast Europy, a także metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji. Otwiera to dodatkowe możliwości dla pasażerów wrocławskiego lotniska, w szczególności tych planujących podróże biznesowe" - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Amsterdam to trzeci nowy kierunek, który latem 2017 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Wcześniej linie Ryanair ogłosiły uruchomienie tras do Lizbony i na Majorkę.

Jesienią tego roku wystartują również cztery nowe połączenia Ryanair - do Madrytu, Newcastle, Manchesteru i Belfastu, oraz połączenie do Kijowa linii Wizz Air. PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze