Informacje

Fot. Toyota
Fot. Toyota

Nowa spółka Toyoty zajmie się opracowaniem seryjnych samochodów elektrycznych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 listopada 2016, 09:01

    Aktualizacja: 18 listopada 2016, 10:11

  • 0
  • Powiększ tekst

Toyota rozpoczyna inwestycje w samochody elektryczne nowej generacji. Projektem będzie zajmowała się nowa firma, powołana w ramach koncernu. Toyota będzie rozwijać technologię aut elektrycznych równolegle z samochodami napędzanymi wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Toyota Motor Corporation otworzy w grudniu 2016 nową firmę odpowiedzialną za budowę samochodów elektrycznych. Spółka będzie miała 4 udziałowców należących do Toyota Group – Toyota Motor Corporation, Toyota Industries Corporation, Aisin Seiki i Denso Corporation. Nowe przedsięwzięcie będzie miało strukturę niezależną od pozostałych spółek wewnętrznych Toyoty.

Nowo powołana firma będzie korzystała z wiedzy technologicznej, patentów i zasobów Toyota Group. Zwarta struktura organizacyjna pozwoli wprowadzić niekonwencjonalne metody pracy, co posłuży przyspieszonemu procesowi projektowania i szybkiemu opracowaniu produktów gotowych do wprowadzenia na rynek.

Priorytetem japońskiego producenta są nieemitujące spalin samochody na ogniwa paliwowe, które pod względem praktyczności, zasięgu i krótkiego czasu tankowania dorównują samochodom spalinowym, przewyższając je komfortem jazdy i wydajnością. Zdaniem Toyoty, auta napędzane wodorem są optymalnym rozwiązaniem, które zdecyduje o kształcie przyszłej motoryzacji.

Obecny etap rozwoju ekologicznych napędów oraz infrastruktury przemawia za równoległym inwestowaniem w auta elektryczne. Niejednorodna sytuacja energetyczna i infrastrukturalna w różnych częściach świata, a także coraz bardziej zaostrzone regulacje dotyczące zwiększania udziału samochodów nieemitujących spalin w ogólnej sprzedaży nowych aut powodują, że rośnie zapotrzebowanie na szeroki wybór zeroemisyjnych pojazdów, dostosowanych do sytuacji na poszczególnych rynkach. Dlatego równolegle z inwestycjami oraz promocją samochodów na ogniwa paliwowe Toyota zdecydowała o stworzeniu organizacji, która szybko doprowadzi do wprowadzenia na rynek samochodów elektrycznych tej marki.

MAS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze