Informacje

Ruszają konkursy technologiczne „Gazety Bankowej”: wybieramy najlepsze wdrożenia 2016 r. i najlepsze produkty roku 2017

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

 • Opublikowano: 11 stycznia 2017, 10:17

 • 0
 • Powiększ tekst

Startują nowe edycje konkursów technologicznych „Gazety Bankowej” – XV edycja konkursu „Lider” oraz X edycja konkursu „Hit Roku”. Tym razem będziemy wybierać „Lidera 2016”, w którym staramy się wskazać najlepsze wdrożenia w obszarze nowych technologii w 5 branżach, oraz „Hit Roku 2017”, a więc najciekawsze rozwiązanie innowacyjne, jakie będą dostępne na rynku w 2017 r. Tu również chodzi o ofertę dla pięciu branż.

„Lider 2016” to konkurs, którego celem jest wskazanie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jakie zostały wprowadzone (w całości lub w części, o ile chodzi o zamknięty etap) w 2016 r. Będą pod uwagę brane wdrożenia dokonane przez firmy z następujących sektorów:

 • 1. Bankowość i finanse
 • 2. Transport i logistyka
 • 3. Medycyna i farmacja
 • 4. FMCG
 • 5. Energetyka, paliwa i chemia

W tym konkursie udział biorą firmy, które takich wdrożeń dokonały. „Lider” od wielu lat cieszy się opinią konkursu, wskazującego najnowsze trendy w instytucjach finansowych i firmach w zakresie unowocześniania obsługi klientów, poprawy efektywności produkcji oraz wspomagania procesów wewnętrznych w przedsiębiorstwach. Konkurs „Hit Roku 2017” to niejako druga strona konkursu „Lider”. W tym przypadku bowiem wskazujemy rozwiązania, jakie będą dostępne w 2017 r. dla uczestników rynku z tych samych pięciu branż. W tym wypadku chodzi o propozycje rozwiązań, których celem jest podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorstw i instytucji. Zgłoszenia do konkursu „Hit Roku 2017” dokonuje producent urządzenia, firma oferująca rozwiązania informatyczne lub usługodawca, a więc firmy, które mają ofertę dla przedsiębiorstw z wymienionych wyżej branż. Naszą ambicją jest wskazywanie rozwiązań, dzięki którym instytucja czy firma wdrażająca je w kolejnym roku zostanie „Liderem” Gazety Bankowej i liderem rynku.

Przypominamy, że zgłoszeń dokonują uczestnicy konkursów – czyli w przypadku „Lidera 2016” firmy, które dokonały u siebie ciekawego wdrożenia, zaś chętni do wzięcia udziału „Hit Roku 2017” zgłaszają swoje produkty. Możliwa jest także sytuacja, że wykonawca wdrożenia zgłasza firmę, w której zostało ono przeprowadzone, do konkursu Lider 2016 .

Przyjmowanie zgłoszeń będzie trwać od 9 stycznia do 28 lutego 2017 r.

Zgłoszenia do obu konkursów przyjmujemy przez formularz znajdujący się w dedykowanych zakładkach: Lider 2016 oraz Hit Roku 2017. Przed złożeniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem każdego z konkursów. Laureatów wybierze kapituła konkursów technologicznych, w której w tym roku zasiadają:

 • 1. prof. Andrzej Gospodarowicz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (przewodniczący jury),

 • 2. dr Wiesław Paluszyński wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji,

 • 3. Michał Kanownik ZIPSEE Cyfrowa Polska,

 • 4. dr hab. Andrzej Sobczak profesor Szkoły Głównej Handlowej i kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH,

 • 5. Romuald Orzeł prezes zarządu wydawnictwa Fratria (wydawcy „Gazety Bankowej”),

 • 6. Henryk Uzdrowski członek zarządu wydawnictwa Fratria (wydawcy „Gazety Bankowej”),

 • 7. Maciej Wośko redaktor naczelny „Gazety Bankowej”,

 • 8. Patrycja Sass-Staniszewska prezes zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej,

 • 9. Dr hab. Zbigniew Krysiak ekspert ekonomiczny, Biuro do spraw Narodowej Rady Rozwoju, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

 • 10. Sebastian Christow dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej, Ministerstwa Rozwoju.

Laureaci obu konkursów zostaną ogłoszeni na finałowej Gali Technologicznej, która odbędzie się w kwietniu 2017 r.

W spotkaniu co roku biorą udział przedstawiciele instytucji państwowych, niezależni eksperci rynku IT, dyrektorzy działów IT oraz menedżerowie projektów technologicznych firm z następujących branż: bankowość i finanse, transport i logistyka, medycyna i farmacja, FMCG oraz energetyka, paliwa i chemia. W gali biorą udział również przedstawiciele firm IT (dyrektorzy IT oraz zarządy) firm technologicznych mających swoje rozwiązania dla powyższych branż, a także członkowie kapituły oraz przedstawiciele partnerów projektu. W ramach projektu „Gazeta Bankowa” wydaje numer specjalny „Techno Biznes” o tematyce technologicznej prezentując najnowsze trendy w rozwoju nowych technologii, wywiady z ekspertami rynku IT, a także produkty zgłoszone do konkursu Hit Roku 2017.

Zapraszamy do udziału w konkursach!

Powiązane tematy

Komentarze