Informacje

Policjanci CBŚ rozbili szajkę oszustów bankowych, którzy okradali konta VIP

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 stycznia 2017, 07:18

    Aktualizacja: 27 stycznia 2017, 07:33

  • 3
  • Powiększ tekst

16 mln zł odzyskali funkcjonariusze krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji w ramach śledztwa dotyczącego grupy zajmującej się włamaniami na rachunki bankowe typu VIP i kradzieżą pieniędzy - poinformował w piątek PAP kom. Rafał Szymański z zespołu Prasowego CBŚP.

Funkcjonariusze krakowskiego CBŚP zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą pieniędzy z kont bankowych swoich ofiar. Odzyskali także 16 mln złotych oraz zabezpieczyli ekskluzywne zegarki i samochody o wartości 150 tys. zł.

Łącznie w śledztwie zatrzymano 16 osób, którym przedstawiono zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz licznych oszustw.

Wśród zatrzymanych jest szef grupy, a także pracownik jednego z banków, który przekazywał przestępcom dane klientów umożliwiające włamanie na rachunek bankowy.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, członkowie grupy dzięki pomocy pracownika jednego z banków uzyskiwali dane klientów VIP. Informacje te pozwalały im na dostęp do rachunków bankowych. Przelewali pieniądze na swoje konta, a następnie wypłacali gotówkę.

Według ustaleń CBŚP, sprawcy mogli wyłudzić w ten sposób co najmniej kilkanaście milionów złotych.

Sprawa ma charakter wielowątkowy.

Wobec pięciu podejrzanych zastosowano tymczasowe aresztowanie; w stosunku do pozostałych członków - poręczenia majątkowe na łączną kwotę ponad 800 tys. złotych.

"Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań" - poinformowało CBŚP.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze