Informacje

fot: PGZ/ Arkadiusz Siwko złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa PGZ
fot: PGZ/ Arkadiusz Siwko złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa PGZ

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej złożył rezygnację

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 lutego 2017, 13:37

    Aktualizacja: 13 lutego 2017, 13:57

  • 0
  • Powiększ tekst

13 lutego br. Pan Arkadiusz Siwko, który od 8 grudnia 2015 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., złożył rezygnację ze stanowiska. Rada Nadzorcza PGZ S.A. w tym samym dniu przyjęła rezygnację , jednocześnie na to stanowisko Rada Nadzorcza PGZ S.A. powołała Błażeja Wojnicza, dotychczasowego Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego S.A. - informuje PGZ w lakonicznym komunikacie.

Błażej Wojnicz jest prawnikiem, w 2013 r. ukończył aplikację adwokacką. Jest również absolwentem studiów doktoranckich o profilu ekonomiczno-społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Błażej Wojnicz posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w urzędach i instytucjach państwowych, m.in. w Ministerstwie Obrony Narodowej, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Agencji Mienia Wojskowego oraz Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w prywatnych przedsiębiorstwach i kancelariach prawniczych oraz w toku własnej praktyki adwokackiej.

Błażej Wojnicz od grudnia 2015 r. do sierpnia 2016 r. pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Obronnego S.A., zaś w okresie od sierpnia 2016 r. do lutego 2017 r. był Prezesem Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego S.A.

Powiązane tematy

Komentarze