Informacje

Bank Pocztowy przedstawi pod koniec czerwca nową strategię

br

  • Opublikowano: 24 maja 2017, 15:23

    Aktualizacja: 24 maja 2017, 15:38

  • 0
  • Powiększ tekst

Pod koniec czerwca Bank Pocztowy zaprezentuje udziałowcom nową strategię – zapowiedział Sławomir Zawadzki, prezes banku podczas prezentacji nowej – wspólnej z Pocztą Polską - karty płatniczej.

Prezes Poczty Polskiej powtórzył, że IPO spółki zostało wstrzymane i trwają prace nad strategią Banku Pocztowego, którego Poczta Polska jest głównym udziałowcem.

IPO Poczty Polskiej zostało zawieszone, bank kończy pracę nad strategią tam bedą zawarte informacje o wielkości potrzebnego do rozwoju kapitału i sposobie jego pozyskania – powiedział Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Sławomir Zawadzki, prezes Banku Pocztowego, dodał, że w strategii zostanie zawarta wysokość dokapitalizowania i że już trwają na ten temat rozmowy z akcjonariuszami.

Strategię będziemy zatwierdzać na koniec czerwca z radą nadzorczą i wierzę, że uzyska akceptację. W strategii będziemy mówili między innymi o potrzebach kapitałowych, a sposoby dokapitalizowania będziemy ustalać z akcjonariuszami. Już o tym rozmawiamy - powiedział Zawadzki.

Dodał, że bank potrzebuje dokapitalizowania.

Nasz zysk za zeszły rok – 2,5 mln zł – nie jest wystarczający do inwestowania – mówił Zawadzki.

Poczta Polska jest większościowym akcjonariuszem banku, pakiet mniejszościowy należy PKO BP.

Idealnie byłoby, gdyby Poczta Polska była jedynym akcjonariuszem Banku Pocztowego, ale to wymaga rozmów z drugim akcjonariuszem bankiem PKO BP – powiedział Sypniewski.

Prezes Banku zapowiedział także, że trwają ostatnie testy przed uruchomieniem platformy Envelo. Dodał, że bank jest technicznie przygotowany do jej uruchomienia.

Wierzę, że będzie to atrakcyjna aplikacja mobilna. Co do terminu uruchomienia, to technicznie powinniśmy być gotowi na początku lipca. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że robienie w wakacje jakichś większych wydarzeń związanych z promocją i wchodzeniem na rynek ma ograniczony sens – powiedział Zawadzki.

Enevelo Bank ma być nową bankowością cyfrową Banku Pocztowego.

Prezentowana karta Mastercard, ma być pierwszym wspólnym produktem Banku Pocztowego i Poczty Polskiej.

90 proc. obrotu w Polsce, to obrót gotówkowy. Koszt obsługi gotówki sięga 1 proc. PKB to są miliardy złotych – powiedział obecny na spotkaniu Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Jak mówili przedstawiciele obu podmiotów, pierwszą korzyścią jest wprowadzenie usługi cashback, następnymi mają być wspólne programy lojalnościowe.

Wspólna karta daje możliwości opracowania wspólnych programów lojalnościowych. Z punktu widzenia klientów logo obu firm czyli i Banku Pocztowego i Poczty Polskiej ma wymiar symboliczny. Karta będzie połączona z rachunkiem w Banku Pocztowym – powiedział Zawadzki.

Powiązane tematy

Komentarze