Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Po akcji CBŚP 25 mln sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek UE

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 czerwca 2017, 08:38

  • 0
  • Powiększ tekst

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali magazyn w Siedlcach, w którym przygotowywano nielegalne papierosy do przemytu do innych krajów UE. Zabezpieczono 25 mln sztuk papierosów; gdyby trafiły na rynek budżet straciłby 21 mln zł - dowiedziano się w CBŚP.

Policjanci warszawskiego CBŚP ustalili, że duża ilość papierosów została zgromadzona w nielegalnym magazynie znajdującym się na terenie województwa mazowieckiego.

"Papierosy były przygotowane do przemytu do innych krajów Unii Europejskiej, a także do rozprowadzenia w Polsce" - powiedział kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

Następnie do działań włączyli się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Razem z policjantami weszli do magazynu w Siedlcach, w którym znaleźli prawie 25 mln papierosów, bez polskich znaków akcyzy.

"Towar zapakowany był w kartonowe opakowania, znajdujące się na drewnianych paletach. "Świadczyło to o przygotowaniu do szybkiego załadunku i przewozu" - powiedział Szymański.

Z ustaleń funkcjonariuszy rynkowa wartość zabezpieczonych papierosów to prawie 17 mln zł. "Gdyby taka ilość została wprowadzona do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 21 mln złotych z tytułu podatku akcyzowego i VAT" - powiedział Szymański.

Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem, kto stoi za przestępczym procederem.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze