Informacje

Mennica Polska podtrzymuje zainteresowanie inwestycją w kopalnię złota w RPA

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 sierpnia 2017, 15:26

  • 3
  • Powiększ tekst

**Mennica Polska nadal rozważa zaangażowanie kapitałowe w kopalnię złota w RPA, poinformował ISBnews prezes Grzegorz Zambrzycki.

Nadal rozważamy inwestycje w kopalnię złota w RPA. Są pewne formalności, co do których chcemy mieć pewność, że zostaną załatwione, zanim decyzja co do zaangażowania w projekt zostanie podjęta. To sprawi, że ta transakcja będzie dla nas przejrzysta i jeszcze bardziej atrakcyjna jako inwestora - powiedział ISBnews Zambrzycki.

Podtrzymał, że analizowane parametry kopalni są bardzo atrakcyjne dla Mennicy Polskiej jako potencjalnego inwestora. Prezes Mennicy Polskiej we wcześniejszej rozmowie z ISBnews wskazywał, że kopalnia mogłaby generować potencjalnie zadowalające zyski przy wydobyciu 120-150 kg złota miesięcznie przy obecnych cenach kruszcu.

Parametry wejścia do tej inwestycji spółka ma wstępnie uzgodnione.

Kopalnia złota, którą zainteresowana jest polska spółka, zlokalizowana jest w paśmie złotonośnym Amelia Belt w Republice Południowej Afryki (RPA). W projekcie kopalni złota w RPA spółka ma lokalnego partnera, który przejął kopalnię od syndyka. Ma koncesję eksploracyjną.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)SzSz

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze