Informacje

Fot.airbus.com
Fot.airbus.com

Z Rzeszowa do Amsterdamu i Gdańska

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 14 sierpnia 2013, 18:54

  • 0
  • Powiększ tekst

W październiku Eurolot uruchomi z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce dwa nowe połączenia: do Amsterdamu i Gdańska - poinformował PAP w środę rzecznik prasowy portu Łukasz Sikora.

Loty z Jasionki do Amsterdamu odbywać się będą raz w tygodniu, w każdą niedzielę. Pierwszy rejs zaplanowano na 27 października.

"Podróż do Amsterdamu odbywać się będzie z międzylądowaniem w Krakowie. Wylot z Rzeszowa będzie odbywał się o godz. 15.40, a przylot do Amsterdamu o 19.15" - dodał Sikora.

Natomiast loty do Gdańska odbywać się będą w środy (wylot o godz. 5.30, przylot o 6.55). Rejsy na trasie Gdańsk-Rzeszów odbywać się będą we wtorki (z międzylądowaniem w Krakowie) oraz w soboty. Pierwszy kurs na tej trasie odbędzie się 30 października.

Jak podkreślił prezes spółki Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" Stanisław Nowak, jeśli zainteresowanie pasażerów lotami do Amsterdamu i Gdańska będzie duże, to władze lotniska będą rozmawiać z przewoźnikiem o zwiększeniu częstotliwości połączeń do tych dwóch miast.

Władze portu już wcześniej informowały o zainaugurowaniu jesienią dwóch nowych tras do Rzymu i Paryża, obie obsługiwać będzie także Eurolot. Pierwsze rejsy na tych trasach odbędą się 3 września.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć m.in.: do Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton) i Bristolu.

Eurolot powstał w 1996 roku; jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Skarb Państwa posiada 62,1 proc. akcji, a pozostałe należą do LOT-u.

1 lipca 2011 r. Eurolot uruchomił własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce, a od lata 2012 r. utrzymuje również połączenia międzynarodowe z lotnisk regionalnych. Obecnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski m.in. do Zurychu i Amsterdamu oraz loty krajowe.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze