Informacje

Fragment okładki najnowszego wydania wSieci.pl
Fragment okładki najnowszego wydania wSieci.pl

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci”

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 września 2013, 14:44

    Aktualizacja: 16 września 2013, 12:51

  • 1
  • Powiększ tekst

Już od 16 września w sprzedaży nowy numer tygodnika młodej Polski, a w nim między innymi - jak Platforma Obywatelska zawłaszczyła państwo, fragmenty rozmowy z socjologiem, prof. Andrzejem Zybertowiczem, a także o segregacji przedszkolaków oraz nowy dodatek z programem TV – „wSieci Kultury”.

W najnowszym numerze „wSieci” bracia Karnowscy rozmawiają z Przemysławem Babiarzem, komentatorem sportowym TVP, który mówi:

„Nasza reprezentacja sportowa jest znerwicowana. Za tym kryje się znerwicowane społeczeństwo. Brakuje nam pewności siebie i często klasy”.

Kraj opleciony siecią nieformalnych układów, spółki powiązane z budżetem państwa i jednostki administracji publicznej obsadzone przez ludzi powiązanych z rządzącą koalicją. To obraz państwa pod rządami PO i PSL, który przedstawiają w nowym numerze tygodnika „wSieci” Witold Gadowski i Michał Karnowski.

Ponadto na łamach najnowszego „wSieci” fragmenty rozmowy Joanny Lichockiej z socjologiem, prof. Andrzejem Zybertowiczem, który mówi:

„Klientelizm, który rozpowszechnił się pod rządami Donalda Tuska niesie fatalne skutki społeczne. Ludzie przestają wierzyć, że można żyć i pracować uczciwie. Kalkulują, że gdy tylko wkradną się w łaski jakiegoś patrona, zabezpieczą byt swojej firmy czy rodziny”.

Książkę „III RP. Kulisy systemu” można kupić m.in. w sklepie internetowym – na www.wsklepiku.pl .

Dorota Łosiewicz porusza temat kontrowersyjnej ustawy przedszkolnej w ramach akcji „Przedszkole za złotówkę”.

– Rząd może sobie pogratulować. Po raz kolejny, obok zmian na liście lektur, po zmarginalizowaniu historii w podstawie programowej, reformie wpychającej sześciolatki do szkół, udało mu się doprowadzić rodziców do furii. I po raz kolejny skłonić do organizowania się w walce o dzieci

– pisze dziennikarka.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny „wSieci Kultury”, w którym miedzy innymi rozmowa z Aleksandrą Agaciak „Lilu”, Marceliną Stoszek i Anią Brachaczek, współautorkami płyty „Panny Wyklęte”.

Na czytelników czekają również stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, Jerzego Jachowicza, Wiktora Świetlika, Łukasza Warzechy i Piotra Zaremby. W poniedziałek, 16 września na profilu „wSieci” na Facebooku odbędzie się czat z Wiktorem Świetlikiem.

Nowy numer „wSieci” już od 16 września w sprzedaży, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

 

------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------

Uwaga!

TYLKO U NAS,w sklepie wSklepiku.pl,możesz jeszcze nabyć trzy pierwsze numery miesięcznika "W Sieci Historii"!

Zapraszamy!

Powiązane tematy

Komentarze