Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Pod naszym patronatem: "Gra o zysk" - budowanie postaw przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 września 2013, 09:53

    Aktualizacja: 8 października 2013, 14:38

  • 1
  • Powiększ tekst

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z siedzibą w Gdyni od 05 września do 30 listopada 2013 roku realizuje projekt pt: „Gra o zysk. Budowanie postaw przedsiębiorczości w grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i SKEF. Partnerem projektu jest Gdyńskie Centrum Innowacyjności.

Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy i umiejętności w grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie rentowności firmy oraz funkcjonowania nowoczesnych instrumentów wspierania przedsiębiorczości. Poprzez udział w warsztatach i grze edukacyjnej „Gra o zysk” oraz dzięki wizycie studyjnej w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni oraz Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, organizatorzy chcą rozwinąć wśród młodzieży umiejętności pracy w zespole, wykazywania się inicjatywą i pomysłowością.

Ponadto, poprzez zdobycie praktycznych umiejętności wykorzystania wiedzy z zakresu rentowności przedsiębiorstwa zamierzają pobudzić wśród młodzieży innowacyjność i przedsiębiorczość, a także przybliżyć zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa i nabywania umiejętności podejmowania decyzji.

Działania projektu adresowane są głównie do grupy 264 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Wejherowa, Redy, Rumi i Gdyni. Jedną grupę uczestników (24 osoby) będą stanowić uczniowie biorący udział w projekcie stworzenia Centrum Kreatywności Młodzieży „Wymiennikownia”. Miejscem zajęć edukacyjnych będzie Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT), ważna instytucja otoczenia sektora MŚP, która umożliwi uczestnikom zdobycie doświadczeń w zakresie funkcjonowania tego typu ośrodków. Szkolenie będzie miało charakter 1 dniowego pobytu w PPNT w Gdyni i będzie składać się z dwóch modułów edukacyjnych oraz wizyty w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze