Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Wysadzili bankomat i zostali schwytani

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 grudnia 2013, 11:07

  • 3
  • Powiększ tekst

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w krakowskim Borku Fałęckim wysadził bankomat i skradł z niego kasetę z pieniędzmi. Podejrzany nie był do tej pory karany, zrabowaną gotówkę przeznaczył na spłatę długów.

Jak poinformował dziś rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, do kradzieży doszło w nocy z soboty na niedzielę. W wyniku wybuchu bankomatu przy sklepie spożywczym nikt nie ucierpiał, ale urządzenie zostało rozerwane i złodziej zabrał elementy bankomatu wraz z kasetą z pieniędzmi. Policja nie udziela informacji o zrabowanej kwocie.

Według ustaleń śledczych, sprawca zaraz po wybuchu szybko odjechał, a na miejscu przestępstwa pozostawił przedmioty, które posłużyły do wywołania detonacji oraz siekierę. Policjanci szybko znaleźli samochód bez numerów rejestracyjnych. Następnie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa, w którego mieszkaniu odnaleziono przedmioty świadczące o przygotowaniach do kradzieży.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może mu grozić do 10 lat więzienia. Możliwe jest także postawienie mu zarzutu sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa przez spowodowanie wybuchu.

Mieszkaniec Krakowa nie był do tej pory karany. Jak przyznał, prowadząc firmę handlową popadł w długi i nie miał innych pomysłów na zdobycie pieniędzy. Skradzione pieniądze zostały przez niego natychmiast przelane na konta wierzycieli.

(PAP)

rgr/ pz/

Powiązane tematy

Komentarze