Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Gaz jest cool. Spółka Polskie LNG rozpoczęła edukację na temat LNG

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 26 marca 2014, 06:16

    Aktualizacja: 26 marca 2014, 09:21

  • 0
  • Powiększ tekst

Spółka Polskie LNG, odpowiadająca za budowę i eksploatację terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu, uruchomiła portal edukacyjny poświęcony w całości technologii LNG - www.lng.edu.pl.

Dlaczego terminal LNG w Świnoujściu to dla Polski inwestycja strategiczna? Jak skrapla się gaz ziemny i czy jest to proces bezpieczny? - odpowiedź na te i wiele innych pytań można poznać, odwiedzając portal edukacyjny www.lng.edu.pl. To platforma wiedzy na temat technologii skraplania gazu ziemnego, światowego i europejskiego rynku LNG oraz roli, jaką będzie na nim odgrywał terminal LNG w Świnoujściu.

"Otwieramy dzisiaj dostęp do obszernej bazy wiedzy, wykazu wszystkich inicjatyw społecznych spółki, analizy korzyści ekonomicznych płynących z uruchomienia inwestycji dla gospodarki kraju, regionu i miasta, a także wszelkich dostępnych raportów i opracowań, np. dotyczących oceny wpływu inwestycji na środowisko naturalne" - wyjaśnia Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG.

W proces tworzenia portalu zaangażowani zostali eksperci polscy i międzynarodowi w dziedzinie LNG, instytucje rządowe i pozarządowe, a także specjalistyczne media.

Mazur przytacza wyniki badań zrealizowanych przez TNS Polska na zlecenie Polskiego LNG: choć jedna czwarta Polaków wie, że w Świnoujściu powstaje pierwszy w tej części Europy terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, jedynie co szósty z badanych wiąże ten fakt z realną dywersyfikacją gazu do Polski. Ma się to jednak zmienić - m.in. za sprawą nowego portalu.

(PAP)

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------

Zachęcamy do odwiedzenia naszego portalowego sklepu wSklepiku.pl!

Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych książek w atrakcyjnych cenach!

Powiązane tematy

Komentarze