Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Bojkot kolejnej firmy - tym razem do akcji wkroczyły feministki

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 kwietnia 2014, 13:08

  • 3
  • Powiększ tekst

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o bojkocie który spotkał Ciechana. Teraz środowiska lewicowe - konkretnie feministyczne - zajęły się firmą produkującą kosmetyki - BingoSpa.

Poszło o tę reklamę.

Bktc0puIQAA3t7Q

 

Przyznajemy - reklama jest durna i operuje na wulgarnym skojarzeniu, które nie powinno być obecne w języku reklamy żadnego produktu. Jednak "Codziennik Feministyczny" atakuje firmę za uprzedmiotowienie kobiet.

Jeśli uważacie, że nie ma miejsca na seksizm w reklamie, Internecie, przestrzeni miejskiej czy gdziekolwiek indziej, zachęcamy w odwecie zaspamować konta pocztowe i facebooka BingoSpa feministycznym kontentem i głosem stanowczego sprzeciwu. Jako Codziennik Feministyczny zamierzamy natychmiast interweniować w tej sprawie do Komisji Etyki Reklamy i do Pełnomocniczki ds. równego traktowania – Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

Nie ma tu co prawda mowy o bojkocie konsumenckim, ale jest o krok od niego. Z drugiej strony - czyż nie lepsza byłaby naprawdę duża akcja mająca na celu wyrugowanie prymitywizmu ze świata reklamy? Może sprzeciw wielu środowisk przeciwko obecnym trendom w reklamie zachęciłoby producentów do stosowania bardziej wyrafinowanych chwytów reklamowych?

Codziennik Feministyczny/ as/

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze