Informacje

wikimapia.org
wikimapia.org

Stan przedzawałowy i brak oznak życia w aferze Pro Civili

Maria Szurowska

Maria Szurowska

Dziennikarka "Gazety Bankowej"

  • Opublikowano: 25 maja 2015, 19:12

    Aktualizacja: 25 maja 2015, 22:30

  • 9
  • Powiększ tekst

Kolejna rozprawa w procesie związanym z aferą Pro Civili zakończyła się fiaskiem. Sędzia musiał ją odroczyć z powodu nieoczekiwanej nieobecności dwóch oskarżonych. Jeden nagle, dzień przed rozprawą, bardzo źle się poczuł i trafił do szpitala w Nałęczowie. Drugi zapadł się pod ziemię.

W warszawskim Sądzie Okręgowym miało się dziś odbyć przesłuchanie kolejnych świadków w sprawie (sygn. akt nr XVIII K 180/14) fundacji Pro Civili, działającej pod parasolem ochronnym Bronisława Komorowskiego, w której jednym z głównych “bohaterów” jest kapitan Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI) Piotr P. pseud. “Bentley”, według mediów.

Więcej o Pro Civili, WSI, Piotrze P. i Bronisławie Komorowskim czytaj tutaj: DYSKRETNY UROK „BENTLEYA”

Niestety w związku z faktem niestawienia się dwóch oskrażonych i obrońcy jednego z nieobecnych, rozprawa została odroczona do jutra lub do piątku.

Na poniedziałkowym przesłuchaniu miał zeznawać świadek obcojęzyczny. Już tłumacz przysięgły siedział na sali, już szykował się do pracy, kiedy nagle okazało się, że jeden z oskarżonych – Karol G. (po zakończeniu kariery w SB, związał się z WSI) nie mógł stawić się w sądzie, bowiem wczoraj w nocy dostał stanu przedzawałowego i leży w szpitalu w Nałęczowie. Nie wiadomo nic o ewentualnych powiązaniach przykrego incydentu ze wczorajszymi wyborami prezydenckimi. Obrońca oskarżonego nie był w stanie udzielić sądowi informacji na temat jego stanu zdrowia. Oznajmił tylko, że rano otrzymał telefon od swojego klienta z tą nieprzyjemną informacją.

Z kolei drugi nieobecny oskarżony w aferze Pro Civili, czyli Janusz P. (prezes spółki J.P. International) w ogóle nie usprawiedliwił swojej absencji. Nie było także jego obrońcy. Nie wiadomo czy obaj w ogóle żyją, a jeśli tak, to w który, szpitalu przebywają. W związku z tym sędzia - w oczekiwaniu na oznaki życia oskarżonych - zapowiedział odroczenie przesłuchania świadków.

To już czwarta rozprawa w procesie związanym z aferą Pro Civili, z której nic nie wynika...

Więcej na ten temat czytaj tutaj: Pro Civili? Pro Civili... Nie pamiętam!

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze