Informacje

Prof. Piotr Gliński obecny na konwencji PiS w Katowicach fot. PAP / Andrzej Grygiel
Prof. Piotr Gliński obecny na konwencji PiS w Katowicach fot. PAP / Andrzej Grygiel

Konwencja PiS: nie ma planów trzeciej, najwyższej stawki podatkowej PIT

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 lipca 2015, 15:43

  • 0
  • Powiększ tekst

Program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy na jesienne wybory parlamentarne nie przewiduje wprowadzenia trzeciej, najwyższej stawki podatkowej dla najwięcej zarabiających – poinformował w niedzielę prof. Piotr Gliński.

Takie założenie przedstawiono podczas trwającej od piątku do niedzieli w Katowicach konwencji programowej PiS i zjednoczonej prawicy. „Mieliśmy tę stawkę w programie z zeszłego roku, natomiast zrezygnowaliśmy z tego. Decyzja była już podjęta przed konwencją” – powiedział PAP prof. Piotr Gliński.

Podczas jednego z paneli uzasadnienie takiego podejścia przedstawił dr hab. Konrad Raczkowski. Jak mówił, stabilizowanie finansów publicznych powinno być realizowane poprzez zachowanie aktualnie obowiązujących stawek w podatku dochodowym, (18 i 32 proc.), bez wprowadzania trzeciej, podwyższonej stawki podatkowej, która "byłaby nieefektywna”.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej w Katowicach lider Polski Razem Jarosław Gowin powiedział, że była w tej sprawie różnica zdań wśród ugrupowań zjednoczonej prawicy.

„My zawsze sprzeciwialiśmy się podwyższaniu podatków, bardzo mi jest miło, że koledzy dali się przekonać naszym argumentom. Owszem, my także ustąpiliśmy w wielu ważnych sprawach, jak chociażby wiek emerytalny. To jest dowód na partnerski charakter tej koalicji” – powiedział. „Chcę powiedzieć bardzo jednoznacznie – nie będzie trzeciej stawki podatkowej, nie wolno karać ludzi przedsiębiorczych za to, że odnoszą sukcesy” – dodał Gowin.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze