Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Francja chce zniszczyć Polskę: Planuje podnieść opłaty za emisję CO2 dziesięciokrotnie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 listopada 2015, 12:44

  • 28
  • Powiększ tekst

Polska może płacić nawet 10 razy więcej za korzystanie z energetyki węglowej. Francja chce zwiększenia kosztów uprawnień do emisji CO2.

Minister energetyki, ekologii i zrównoważonego rozwoju Francji Segolene Royal opowiedziała się za zwiększeniem kosztów uprawnień do emisji CO2, a co za tym idzie, kosztów polityki klimatycznej dla przemysłu i energetyki konwencjonalnej w Europie — pisze Wojciech Jakóbik na Onet.pl.

Socjalistyczna polityk Segolene Royal chce przeforsować rozwiązania, w których cena emisji CO2 będzie wynosić ponad 100 euro za tonę. Obecnie płacimy 10 razy mniej.

Dla Francji zwiększanie opłat nie jest problemem. Gospodarka tego kraju oparta jest w głównej mierze na energii jądrowej. Royal nie bierze oczywiście pod uwagę sytuacji państw naszego regionu, które wytwarzają energię w oparciu o węgiel, co powoduje dużą emisję dwutlenku węgla.

Globalne porozumienie w tej sprawie może zostać podpisane już w grudniu tego roku, podczas szczytu klimatycznego w Paryżu. Przeciwni francuskiemu pomysłowi mogą być Amerykanie i Chińczycy, których gospodarki także zaliczane są do tzw. wysokoemisyjnych.

Więcej na wPolityce.pl.

mly/ onet.pl/

Powiązane tematy

Komentarze