Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Uchodźcy z Bliskiego Wschodu jednak trafią do Polski. Zaprosili ich biskupi

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 czerwca 2016, 13:51

    Aktualizacja: 9 czerwca 2016, 15:51

  • 31
  • Powiększ tekst

Uchodźcy jednak trafią do Polski? Wszystko na to wskazuje - Caritas Polska chce zorganizować tzw. korytarz humanitarny. Docelowo też część uchodźców będzie miała możliwość osiedlenia się w Polsce.

Uchodźców zaprosili polscy biskupi, którzy podczas 373. posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski ogłosili utworzenie korytarza humanitarnego dla "uchodźców z krajów ogarniętych wojną". Szczegółowy plan opracować ma Caritas.

Decyzję biskupów ogłosił ks. Marian Subocz - dyrektor Caritas. Problem uchodźców z krajów ogarniętych wojną był głównym tematem posiedzenia KEP, podczas którego omówiono działania Caritas Polska wobec uchodźców z Syrii, Jordanii i Libanu.

Biskupi ustalili, że Polska powinna wzmocnić działania na rzecz uchodźców i bezpiecznego przewozu niewielkich grup przez i do naszego kraju. Sytuację bardziej szczegółowo nakreślił ks. Subocz:

Czytaj także: Orban: w kwestii uchodźców zachodnie rządy postępują wbrew woli swoich narodów

Tych, którzy przebywają w obozach dla uchodźców, a chcieliby być w Polsce, będziemy sprowadzać do kraju. Osoby, które zechcą przyjechać do Polski, będą musiały przejść odpowiednie kontrole i otrzymać od władz państwowych wizę humanitarną.

KEP podkreśla, że korytarz humanitarny nie będzie rozwiązaniem masowym i dotyczyć ma na razie skromnych grup - po kilkadziesiąt osób każda. Plan Caritas ma być reakcją na opinię papieża Franciszka, który wzywa do tworzenia takich inicjatyw na rzecz pokoju i życia.

Uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy nie będą objęci tym programem.

Deon/ KAI/ as/

Zobacz: Czy „uchodźcy” pracują? W Szwecji pracę ma... pół proc. imigrantów

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze