Informacje

Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Szydło: nie spoczniemy, póki do Polski nie wróci każdy Polak i każda Polka, którzy chcą wrócić

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 lipca 2016, 15:31

  • 3
  • Powiększ tekst

Premier Beata Szydło zadeklarowała, że rząd, na którego czele stoi, nie spocznie, póki do Polski nie wróci każdy Polak i Polka, którzy tego chcą.

Szefowa polskiego rządu pojechała do Pułtuska, by spotkać się z repatriantami w 80. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków do Kazachstanu przez sowieckie władze. Podczas tego wydarzenia z ust premier Beaty Szydło padła bardzo zdecydowana deklaracja.

– Nigdy nie spoczniemy, póki do Polski nie wróci każdy Polak i każda Polka, którzy chcą wrócić – mówiła Szydło. Dodała, że „my, młode pokolenia, uczymy się, jak kochać Polskę i być Polakiem”.

– Repatrianci, potomkowie tych, którzy zostali wygnani ze swoich domów, ze swojej ojczyzny, to ludzie, którzy całym swoim życiem świadczyli o tym, że Polska, miłość do Polski to jest wielka wartość, która czyni cuda i dzięki której możemy być nie tylko dumnym narodem, ale dzięki niej przetrwaliśmy tak wiele przeciwności, potrafiliśmy pokonać trudności, złamać bariery, zrzucić okowy, które pętały nasza ojczyznę, bo dzięki swoim obywatelom Polska trwa i trwać będzie – mówiła premier.

/mk

>> Czytaj również: Morawiecki: powstanie fundusz wspierający ekspansję zagraniczną polskich firm

Powiązane tematy

Komentarze