Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Firmy i rząd siadają do rozmów - jest klimat do porozumienia

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 września 2016, 08:39

  • 0
  • Powiększ tekst

Ważne jest, aby rząd i firmy rodzinne znalazły wspólną płaszczyznę do rozmowy. W tej chwili klimat do takiej debaty jest bardzo dobry.

– Warto jednak, aby pewne zmiany, które będą dokonywane, były przedyskutowane z firmami rodzinnymi – powiedział Artur Czepczyński, prezes zarządu ABC Czepczyński – Pakiet stu zmian, który obecnie jest przygotowywany przez Ministerstwo Rozwoju ma szansę uprościć funkcjonowanie polskich firm rodzinnych. Najlepszym przykładem dla rozwoju firm rodzinnych są Niemcy, gdzie jest kilka dużych organizacji, które bardzo silnie się wspierają. Na spotkania z nimi przyjeżdża m.in. Pani Merkel, bo wie, że jest to znaczący filar gospodarki. Mam nadzieję, że w Polsce też będziemy mieć tak silne zjednoczone organizacje skupiające firmy rodzinne i będziemy zapraszani przez rząd do rozmów na temat zmian, inwestycji infrastrukturalny i potrzeb.

Tempo rozwoju firm rodzinnych w Polsce jest stabilne. W tym momencie nie widzimy żadnych zagrożeń, które mogą występować w perspektywie krótkoterminowej. W perspektywie zmian długoterminowych, Brexit i inne problemy, które są w Unii Europejskiej, mogą spowodować wyhamowanie polskiej gospodarki. Jednak rozwój firm rodzinnych jest bardzo korzystny. Ma znaczenie dla zmniejszania bezrobocia, wzrostu wpływów budżetowych, dlatego współpraca między firmami rodzinnymi, a rządem jest bardzo pożądana i na pewno pozytywna dla gospodarki – dodał Czepczyński.

eNewsroom.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze