Informacje

Fot. PZU
Fot. PZU

Nowy prezes TFI PZU zrobił wcześniej karierę za granicą

Marek Siudaj

Marek Siudaj

Redaktor zarządzający wGospodarce.pl

  • Opublikowano: 16 stycznia 2017, 14:29

  • 0
  • Powiększ tekst

Prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, osoba, która przez wiele lat pracowała w firmach zarządzających aktywami za granicą. O tym, że nowym szefem TFI zostanie osoba z doświadczeniem z innych rynków, mówiła w wywiadzie dla „Gazety Bankowej” prezes PZU Michał Krupiński.

Musimy wyjść poza Polskę. Niedługo będziemy ogłaszać, kto zostanie szefem TFI. Rozmawiamy z kilkoma kandydatami, Polakami, którzy kilkanaście lat temu wyjechali z kraju i zrobili międzynarodową karierę. To są osoby, które potrafią zarządzać w skali globalnej – powiedział Michał Krupiński w wywiadzie do ostatniego numeru „Gazety Bankowej”.

Marcin Adamczyk jest uznanym w Europie ekspertem w obszarze inwestycji, a większość swojej kariery spędził zagranicą: w Londynie, Genewie i Hadze. Wcześniej był. m.in. szefem zespołu rynków lokalnych w NN Investment Partners, któremu podlegali menedżerowie portfela w Singapurze, Nowym Jorku, Hadze oraz (na zasadzie kontrybucji biznesowej) Warszawie.

Jako lead portfolio manager EMD Local Currency Strategies Marcin Adamczyk był odpowiedzialny za politykę inwestycyjną funduszy inwestycyjnych oraz dedykowanych portfeli klientowskich o łącznej wartości ok. $2mld. Odpowiadał za całościowe ryzyko tych funduszy oraz globalne „macro view” inwestycyjne. Był odpowiedzialny za integralność i rozwój procesu inwestycyjnego, nowe produkty i linie biznesowe. Bezpośrednio odpowiadał za marketing funduszy skierowany do klientów, konsultantów i przedstawicieli mediów światowych. Marcin Adamczyk obejmie funkcję prezesa zarządu TFI PZU 01.04.2017.

Członkiem zarządu TFI PZU od 15.02.2017 zostanie także Cezary Iwański. Wcześniej m.in. prezes BPS TFI SA i DM Banku BPS SA oraz KGHM TFI SA. Odpowiadał tam za całokształt spraw związanych z firmą inwestycyjną, w tym za strategie, restrukturyzacje, wprowadzanie nowych procesów, produktów i procedur inwestycyjnych w tych instytucjach. Posiada głęboką wiedzę w takich dziedzinach jak: zarządzanie inwestycjami i funduszami, analiza i wycena spółek, analiza ryzyka inwestycyjnego i kredytowego, optymalizacja procedur i procesów inwestycyjnych, znajomość prawa rynków finansowych i kapitałowych, restrukturyzacja i budowa wartości spółek.

Powiązane tematy

Komentarze