Informacje

Tauronowi przybywa klientów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 lutego 2017, 09:25

  • 1
  • Powiększ tekst

W minionym roku znacząco zwiększyła się liczba klientów Tauron Sprzedaż. Powodzeniem cieszyły się przede wszystkim nowe produkty gazowe

Nowością na rynku masowym w 2016 r. było wprowadzenie usług serwisowych dla klientów, którzy kupują w Tauronie gaz. Są to GazPomoc 24H oraz Serwisant Gazowy 24H. Wybierając tę pierwszą, klient otrzymuje oprócz niskiej ceny gazu pomoc fachowca w razie awarii instalacji gazowej dostępną 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Klienci, którzy zdecydują się na Serwisanta Gazowego, oprócz wymienionych wyżej korzyści, mają również do dyspozycji pakiet usług związanych z naprawą urządzeń gazowych.

Tauron z sukcesem działała dziś na rynku sprzedaży gazu, na którym zwiększył siedemnastokrotnie liczbę klientów. Znacząco, bo aż o 60 tys., wzrosła też liczba klientów korzystających z prądu Tauron. Grupa wygrywa także przetargi organizowane przez największe w Polsce grupy zakupowe prądu i gazu – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Klientom z segmentu biznesowego zaoferowano m.in. dokonywanie zakupu gazu w oparciu o mechanizmy rynkowe i daje klientowi swobodę w wyborze momentu transakcji i określeniu wolumenu paliwa gazowego.

Podstawowe media energetyczne, które są rdzeniem oferty produktowej Taurona, czyli: prąd, gaz, węgiel, ekogroszek i ciepło sieciowe, wiążemy z urządzeniami oraz usługami dedykowanymi różnym potrzebom klientów - zaznacza Grzegorz Lot, wiceprezes zarządu Tauron Sprzedaż ds. sprzedaży na rynku masowym.

Gdy w styczniu br. mieszkańcy południowej Polski narzekali na smog, krakowianie już od pół roku mogli korzystać z oferty Tauron Sprzedaż i Miasta Kraków. W czerwcu 2016 r. ruszył program, którego celem jest ograniczanie poziomu zanieczyszczeń pochodzących z procesów spalania paliw stałych, tzw. niskiej emisji.

Wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy wymienią nieekologiczne ogrzewanie na kocioł gazowy, otrzymują od Taurona gwarancję niższych cen gazu, bezpłatne doradztwo w doborze urządzeń grzewczych oraz darmowy serwis domowej instalacji gazowej. Tauron załatwia również wszelkie formalności związane z przygotowaniem wniosku o dotację - informuje Grzegorz Lot.

Urząd Miasta zapewniał w 2016 r. zwrot do 100 procent kosztów poniesionej inwestycji, w 2017 r. dotacja wynosi do 80 procent.

Powiązane tematy

Komentarze