Informacje

Resort rozwoju: wzrost PKB w 2017 r. może być wyższy niż 3,6 proc.

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 19 kwietnia 2017, 15:07

  • 1
  • Tagi: biznes fundusze unijne gospodarka inwestycje Ministerstwo Rozwoju PKB
  • Powiększ tekst

Nie można wykluczyć, że wzrost PKB Polski będzie wyższy niż prognozowane 3,6 proc. - powiedział w środę w Warszawie wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak ocenił, rosną eksport i inwestycje.

Nasza gospodarka bardzo dobrze sobie radzi. Tegoroczna prognoza wzrostu PKB wynosi 3,6 proc. Nie wykluczałbym, że będzie więcej - podkreślił Kwieciński.

Wskazał, że wiele międzynarodowych organizacji, które dotychczas wstrzemięźliwie oceniały potencjał wzrostu PKB Polski, podwyższa teraz swoje prognozy.

To pokazuje, że nasza gospodarka działa coraz lepiej - zaznaczył wiceminister. Mamy bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o wzrost naszego eksportu, rosną też inwestycje - mówił.

Mieliśmy pewne problemy w inwestycjach w ubiegłym roku, ale to się skończyło – zauważył.

Przypomniał, że w inwestycjach wykorzystywane są fundusze unijne.

Ogólnie mówiąc, gospodarka kwitnie - dodał wiceszef MR.

Kwieciński wskazał także, że bezrobocie w kraju jest na rekordowo niskim poziomie i wynosi obecnie 8,2 proc.

Gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej największym problemem naszej gospodarki było bezrobocie, dziś to nie jest problem - powiedział.

Wiceminister uczestniczył w spotkaniu Klubu Radców Handlowych w Krajowej Izbie Gospodarczej. Radcom przedstawił podstawowe założenia rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, mówił też o kandydaturze Łodzi do organizacji Expo 2022.

Oprócz wiceministra wystąpił szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, który zaprezentował model działania PFR. Mówili także przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Na podst. PAP

Komentarze