Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Przedsiębiorcy doceniają działanie Specjalnych Stref Ekonomicznych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 maja 2017, 10:00

  • 4
  • Powiększ tekst

Agencja Rozwoju Przemysłu jest operatorem dwóch dużych stref ekonomicznych – Mieleckiej oraz Tarnobrzeskiej. Teren stref ma ponad 3500 tyś ha, 22 podstrefy, a działa w 9 województwach, gdzie jest ponad 700 przedsiębiorstw – większość polskich.

Jest wiele nieruchomości obecnie lub w przeszłości należących do spółek skarbu państwa, które znajdowały się w procesie restrukturyzacji prowadzonym przez ARP. Obecnie te nieruchomości wchodzą w skład spółki celowej ARP Operator.

– Strefy ekonomiczne rozwijają się bardzo dynamicznie i przyłączane są do nich nowe tereny – powiedział Andrzej Kensbok, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu – Negocjujemy na bieżąco z burmistrzami oraz wójtami gmin, na terenie których znajdują się te strefy. Stale poszukujemy nowych terenów, a następnie je kupujemy. Strefy są intensywnie poszerzane ze względu na zgłoszenia nowych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wejściem do nich. W tym kwartale udzieliliśmy 16 pozwoleń. Mamy nadzieję zainteresować inwestorów naszymi nieruchomościami – szczególnie tymi, które pozostają w spółkach i zmienić ich przeznaczenie. Pojawiają się nowe pomysły związane np. z mieszkaniówką, magazynami, logistyką, halami. Liczymy na znalezienie partnerów zainteresowanych wspólnymi działaniami lub zakupem nieruchomości od nas – dodał Kensbok.

eNewsroom.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze