Informacje

Wicepremier Mateusz Morawiecki, fot. Fratria/Adam Chełstowski
Wicepremier Mateusz Morawiecki, fot. Fratria/Adam Chełstowski

Morawiecki: Wzrost PKB może przekroczyć planowane w budżecie 3,6 proc. w tym roku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 maja 2017, 12:26

  • 0
  • Powiększ tekst

Wzrost gospodarczy w tym roku może być wyższy niż zaplanowane w budżecie 3,6 proc. uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

"Ministerstwo Finansów cały czas utrzymuje prognozę, którą przedstawiło w ustawie budżetowej, czyli 3,6 proc.. Ale jest szansa, że wzrost będzie wyższy w całym roku. […] Pierwszy kwartał był bardzo pozytywny. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony, jeśli chodzi o rozwój gospodarczy w kolejnych kwartałach" - powiedział Morawiecki dziennikarzom w kuluarach konferencji FutureTech Congress.

"Bardzo zależy mi nie tylko na samym PKB, ale na tym, by jak najwięcej firm inwestowało, a rozmawiamy tutaj w okolicznościach kongresu FutureTech i zależy mi na inwestycjach innowacyjnych, o jakich tutaj dyskutujemy. " - dodał wicepremier.

Podtrzymał też, że liczy na odbicie inwestycji w tym roku.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał wczoraj, że w I kwartale br. nakłady ogółem przedsiębiorstw niefinansowych wyniosły 21,6 mld zł i były (w cenach stałych) o 0,4% niższe niż przed rokiem (w I kwartale ub. roku notowano spadek o 8,9%).

W połowie maja GUS podał w szybkim szacunku danych, że Produkt Krajowy Brutto (ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego, niewyrównany sezonowo) wzrósł o 4% r/r w I kw. 2017 r. wobec 2,5% wzrostu r/r w poprzednim kwartale.

ISBnews, sek

Powiązane tematy

Komentarze