Informacje

fot. wPolityce.pl
fot. wPolityce.pl

„Gazeta Wyborcza” uprawia piractwo? Polska Agencja Prasowa pozywa Agorę

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 1 czerwca 2017, 22:14

    Aktualizacja: 2 czerwca 2017, 10:28

  • 5
  • Powiększ tekst

Zarząd Polskiej Agencji Prasowej podjął decyzję o pozwaniu spółki Agora SA za bezprawne wykorzystywanie treści PAP - informuje serwis PAP.

"W związku z zakończeniem z dniem 30 kwietnia obowiązywania umowy pomiędzy PAP a Agora SA, media spółki Agora (m.in. „Gazeta Wyborcza”, gazeta.pl, wyborcza.pl, sport.pl i tokfm.pl) utraciły prawo do korzystania z serwisów Polskiej Agencji Prasowej. Pomimo tego serwisy internetowe Agory nadal wykorzystują treści pochodzące z serwisów PAP. Agora nie zaprzestała bezumownego korzystania treści PAP także po wystosowaniu przez PAP przedsądowego wezwania w tej sprawie" - czytamy w depeszy PAP.

W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd PAP podjął decyzję o pozwaniu spółki Agora SA za bezprawne wykorzystywanie treści PAP - pisze PAP.

W piatek rano portal wirtualnemedia.pl podał, że Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory, nie chce komentować informacji upublicznionych przez PAP. Nie otrzymaliśmy jeszcze pozwu, nie będziemy się więc na razie ustosunkowywali do komunikatu PAP - cytują Grabo wirtualnemedia.pl.

Sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze