Informacje

Fot. Fratria
Fot. Fratria

LOT odebrał kolejnego Dreamlinera. To ósmy z serii, wkrótce będą nowe

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 15 lipca 2017, 10:25

    Aktualizacja: 15 lipca 2017, 10:25

  • 3
  • Powiększ tekst

** Dzisiaj na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował ósmy boeing 787-8 w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyna przyleciała prosto z fabryki Everett koło Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Rejs do Warszawy trwał ponad 9 godzin. Nowy samolot został przywitany na lotnisku przez salut wodny.

Nowa maszyna umożliwi nam zwiększenie częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio. Będzie też od sierpnia na stałe wykonywała rejsy z Warszawy do Newark, a w niedalekiej przyszłości umożliwi uruchomienie kolejnych nowych połączeń" - powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania samolotu.

W przyszłym roku LOT rozpocznie odbiór większych dreamlinerów - B787-9. Pierwszy z nich ma trafić w kwietniu. W sumie LOT zamówił cztery maszyny tego typu.

W tym miesiącu zakończyły się dostawy czterech Boeingów 737-800 NG, a w listopadzie jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie LOT odbierze samolot wąskokadłubowy najnowszej generacji prosto z fabryki Boeinga - 737 MAX 8. Kolejny ma trafić do przewoźnika w grudniu br. W sumie do 2020 r. spółka ma mieć sześć tego typu maszyn.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

PAP, MS

Powiązane tematy

Komentarze