Informacje

Eurostat: Produkcja przemysłowa w Polsce w czerwcu wzrosła o 6,9 proc.

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 sierpnia 2017, 13:00

    Aktualizacja: 14 sierpnia 2017, 15:42

  • 0
  • Powiększ tekst

Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 6,9 proc. rok do roku w czerwcu br. (po wzroście o 6,8 proc. r/r w poprzednim miesiącu), podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu miesięcznym, Polska odnotowała wzrost o 0,8 proc.

W całej UE produkcja przemysłowa wzrosła w czerwcu o 2,9% r/r i zmniejszyła się o 0,5% w ujęciu miesięcznym. W czerwcu produkcja przemysłowa w strefie euro spadła o 0,6 proc. w porównaniu do maja tego roku. W całej UE spadek wyniósł 0,5 proc. - poinformował w poniedziałek Eurostat.

Wśród krajów członkowskich największy spadek produkcji przemysłowej w relacji miesiąc do miesiąca zanotowano w Irlandii (o 7,5 proc.), Czechach (3,8 proc.) i na Malcie (3,2 proc.). Największy wzrost zanotowano z kolei w Luksemburgu (3,4 proc.), Estonii, Chorwacji i Holandii (we wszystkich o 1,2 proc.). W Polsce w tym zestawieniu produkcja wzrosła o 0,8 proc.

Wyniki Eurostatu wyglądają lepiej, gdy porównamy dane dotyczące produkcji w czerwcu tego roku z wynikami sprzed roku. W takim zestawieniu produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 2,6 proc. w strefie euro i 2,9 proc. w całej Unii Europejskiej.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował wcześniej, że produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych wzrosła w czerwcu o 4,5% r/r.

ISBnews, PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze