Informacje

Fot.Ckvkarma/sxc.hu
Fot.Ckvkarma/sxc.hu

Firma z Trójmiasta wygrała przetarg w Hongkongu. Jej program będzie edukował dzieci i młodzież

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 17 lipca 2014, 20:37

    Aktualizacja: 17 lipca 2014, 20:54

  • Powiększ tekst

Trójmiejska firma Young Digital Planet (YDP) dostarczy oprogramowanie do sektora edukacyjnego w Hongkongu. Z platformy e-learningu YDP ma korzystać ok. 800 tys. uczniów szkół podstawowych i średnich. Firma wygrała przetarg na dostarczenie oprogramowania.

W przetargu zorganizowanym przez rządową instytucję Hong Kong Education City Limited firma YDP pokonała wielu zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych dostawców podobnych usług. Spółka nie ujawnia wartości kontraktu. System ma zostać oddany do użytku 1 września br.

W komunikacie firma poinformowała, że "Digital Books and Media Solution (DBMS), bo taką nazwę nosi produkt stworzony przez YDP, to zestaw narzędzi, mający usprawnić system edukacyjny". DBMS stanie się oficjalną platformą publikacji elektronicznych w Hongkongu.

Wszystkie materiały zostaną przygotowane w trzech językach: angielskim, kantońskim oraz mandaryńskim.

Oprogramowanie zostało już wcześniej wdrożone w 11 krajach, m.in. w Niemczech, Belgii, Szwecji, Holandii, Chinach i Libanie.

Hongkong jest drugim azjatyckim rynkiem, na który YDP wprowadza swój produkt. W grudniu ub. roku firma podpisała z oficjalnym rządowym wydawnictwem w Chinach (People's Education Press) kontrakt na oprogramowanie, z którego skorzysta 250 mln chińskich uczniów.

Produkty YDP są obecne w 44 krajach na pięciu kontynentach. W 2013 r. firma zanotowała ok. 50 mln zł przychodów, z czego 60 proc. pochodziło z rynków zagranicznych. W tym roku spodziewane zagraniczne wpływy mają wynieść ok. 45 mln zł i mają stanowić ok. 70 proc. wartości sprzedaży firmy.

Firma pod nazwą Young Digital Poland Laboratorium Inżynierii Dźwięku została założona w 1990 roku przez czterech absolwentów Politechniki Gdańskiej. Obecnie jest światowym liderem w produkcji programów do nauki języków obcych oraz interaktywnych wydawnictw edukacyjnych.

Początkowo firma specjalizowała się w tworzeniu komputerowych systemów do pomiarów akustycznych oraz w produkcji programów do nauki języków obcych. Stworzyła m.in. EuroPlus+, interaktywny kurs do nauki języka angielskiego. W 1999 r. stała się częścią fińskiej grupy Sanoma; od 2011 r. spółka w 100 proc. należy do Finów. Na początku 2006 r. spółka zmieniła nazwę na Young Digital Planet.

(PAP)

Powiązane tematy

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.