Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Eurodeputowani PO zdecydowali: Polska przyjmie tysiące emigrantów z Afryki. Podatników będzie to kosztowało miliardy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 kwietnia 2015, 09:29

    Aktualizacja: 24 kwietnia 2015, 13:30

  • 21
  • Powiększ tekst

O decyzjach europosłów Platformy Obywatelskiej pisze serwis radia RMF FM. Jak informuje korespondentka rozgłośni, politycy PO zgodzili się, by Polska - obowiązkowo - przyjmowała kontyngenty uchodźców z Afryki.

Do decyzji miało dojść w trakcie spotkania władz Europejskiej Partii Ludowej w Mediolanie. Polscy politycy PO - mimo dotychczasowej krytycznej postawy i zapewnieniom, że takie przyjęcie uchodźców będzie jedynie dobrowolne - zdecydowali się wesprzeć przepisy, które zobowiążą nasz kraj do przyjęcia kontyngentów.

CZYTAJ TEŻ: Zamiast bronić polskich granic Straż Graniczna będzie wyławiać emigrantów z Morza Śródziemnego. Za wszystko zapłaci polski podatnik.

Grupa EPL apeluje o obowiązkowe kwoty dystrybucji szukających azylu w krajach UE — napisano w oficjalnym komunikacie grupy po posiedzeniu w Mediolanie.

Presję w tej sprawie wywierali Niemcy. Politycy PO byli posłuszni wobec swoich niemieckich kolegów. Zapisy są o tyle niekorzystne dla Polski, że wyznaczają większą liczbę uchodźców dla tych krajów, które… są duże.

Więcej na wPolityce.pl!

RMF.FM/ wPolityce.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze