Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Wodór paliwem przyszłości: Specjaliści są zgodni

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 listopada 2015, 11:23

  • 3
  • Powiększ tekst

Dzięki możliwości pozyskiwania z wielu źródeł wodór stanie się paliwem przyszłości dla motoryzacji - uważa przedstawiciel Akademii Toyoty i Lexusa dr inż. Andrzej Szałek. Zwrócił też uwagę, że samochody wodorowe są przyjazne dla środowiska.

Przedstawiciel Toyota Motor Poland w rozmowie tłumaczy, że pojazdy napędzane ogniwami wodorowymi nie emitują żadnych szkodliwych substancji. Szałek dodaje, że jedyną substancją wydzielaną przez pojazd jest woda. Podkreślił także, że samochody wodorowe prowadzi się tak samo jak konwencjonalne samochody z automatyczną skrzynią biegów.

Toyota Mirai jest jednym z dwóch pierwszych na świecie seryjnie produkowanych samochodów z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Swój model na rynek wprowadził też południowokoreański Hyundai - ix35 Fuel Cell. Do sprzedaży w Japonii Mirai trafił w grudniu 2014 roku, a od września 2015 jest także oferowany w Wielkiej Brytanii, Danii i Niemczech. W tych krajach powstają także stacje, na których można tankować wodór. Jak dowiedziała się wcześniej są również plany, aby tego typu stacja powstała także w Polsce.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze