Informacje

Fragment okładki tygodnika "Sieci", Rys: Ben Heine
Fragment okładki tygodnika "Sieci", Rys: Ben Heine

W najnowszym numerze tygodnika "#Sieci" - PO, czyli Platforma Oligarchii

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 marca 2013, 12:38

    Aktualizacja: 27 marca 2013, 13:50

  • 0
  • Powiększ tekst

W najnowszym numerze tygodnika "#Sieci" Krzysztof Wołodźko pisze o platformie oligarchii na morzu cywilizacyjnej bylejakości.

 

 

 

W rodzimych realiach oligarchia polityczna III Rzeczpospolitej od swoich początków oparta była na nieostrym, ale z reguły skutecznym sojuszu władzy politycznej, administracyjnej, sądowniczo-prawnej, gospodarczej i medialnej. Wciąż w różnorodnych formach powracają do nas spory o rodzinne koneksje postaci z pierwszych stron gazet, okołotowarzyskie relacje ludzi biznesu, mediów i polityki, o konsekwencje uwłaszczenia nomenklatury czy wreszcie sojusze między elitą posolidarnościową i pokomunistyczną.

Wołodźko wskazuje na bezbarwność PO jako przyciężkiej partii władzy, skupionej na rozdawaniu synekur i tworzeniu nowej oligarchii ponad głowami "plebsu" czyli nas - szeregowych wyborców.

Ponadto w numerze - Janusz Szewczak o tym czy Polska stanie się drugim Cyprem, Wojciech Lada o kolonialnych ambicjach II RP, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas o papieżu Franciszku, a także Mazurek i Zalewski, Dorota Łosiewicz, Łukasz Warzecha, Jerzy Jachowicz, Wiktor Świetlik i wielu innych znakomitych publicystów.

Zapraszamy do lektury!

 

Powiązane tematy

Komentarze