Informacje

NA ŻYWO: Trwa Konferencja wGospodarce.pl – „Na drodze zrównoważonego rozwoju”

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 maja 2017, 11:05

    Aktualizacja: 17 maja 2017, 13:37

  • 1
  • Powiększ tekst

Rozpoczęła się Konferencja wGospodarce.pl – „Na drodze zrównoważonego rozwoju”, poświęcona Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. W jej trakcie Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów opowie o efektach wprowadzenia w życie pierwszych przepisów i elementów strategii, odbędą się także dyskusje poświęcone różnym aspektom największej po 1989 roku zmiany gospodarczej w Polsce. M.in. repolonizacji instytucji finansowych, Konstytucji Biznesu oraz wspieraniu innowacyjnej gospodarki

Konferencja wGospodarce.pl ma być pierwszą dziennikarską próbą podsumowania widocznych efektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, realizowanej przez rząd premier Beaty Szydło. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy twórcę strategii, wicepremiera i ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

»»» Zapraszamy do śledzenia transmisji z przebiegu Konferencji wGospodarce.pl – „Na drodze zrównoważonego rozwoju”

Konferencja wGospodarce.pl – „Na drodze zrównoważonego rozwoju” TRANSMISJA NA ŻYWO

O rezultatach SOR będziemy mówić w trakcie trzech paneli dyskusyjnych. Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli resortu rozwoju oraz instytucji wsparcia przedsiębiorców i inwestorów, a także reprezentantów biznesu, finansów i samorządów. Obecność na organizowanej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie konferencji wGospodarce.pl potwierdzili m.in. wiceminister Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Marcin Chludziński – prezes Agencji Rozwoju Przemysłu i Jarosław Grzywiński, szefujący Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wśród zaproszonych gości są też przedstawiciele Google Polska, Orange Polska, Energa S.A., Altus TFI i Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Cześć efektów SOR jest już znana. Wzrost gospodarczy w I kwartale sięgnął 4 proc., deficyt budżetu w zeszłym roku był najniższy od 9 lat, a tegoroczny wzrost wpływów z podatku VAT – jak do tej pory – robi ogromne wrażenie. Wzrost inwestycji zagranicznych w ubiegłym roku był ogromny. Ale mamy nadzieję, że w trakcie Konferencji wGospodarce.pl zostaną ujawnione nowe efekty SOR.

tytuł

Powiązane tematy

Komentarze