Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Produkcja w budownictwie spada we wszystkich działach

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 czerwca 2013, 14:37

    Aktualizacja: 19 czerwca 2013, 16:44

  • 0
  • Powiększ tekst

W budownictwie produkcja w maju 2013 roku spadła w ujęciu rocznym we wszystkich działach - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

GUS podał, że w stosunku do maja 2012 roku spadek produkcji w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej wyniósł o 32,7 proc., w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków - 27,9 proc., a w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi 17,7 proc.

Według GUS w porównaniu z kwietniem we wszystkich działach budownictwa zanotowano wzrost produkcji: w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 27,5 proc., w przedsiębiorstwach realizujących głównie roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków o 12,6 proc., a w wykonujących roboty budowlane specjalistyczne - o 8,5 proc.

GUS podał, że w okresie styczeń-maj br. produkcja budowlano-montażowa była o 21,5 proc. niższa niż w analogicznym okresie 2012 roku.

(PAP)

map/ ana/ mki/

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do naszego Sklepiku.pl!

Znajdziesz tam bogatą ofertę książek(m.in polityka,gospodarka,historia....) sensownie poszeregowane gatunkowo pozycje,przejrzysty opis danego tytułu oraz dużo ciekawych poradników.

 

Powiązane tematy

Komentarze