Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Gospodarka niejedno ma imię

Arkady Saulski

Arkady Saulski

dziennikarz Gazety Bankowej, członek zespołu redakcyjnego wGospodarce.pl, w 2019 roku otrzymał Nagrodę im. Władysława Grabskiego przyznawaną przez Narodowy Bank Polski najlepszym dziennikarzom ekonomicznym w kraju

  • Opublikowano: 6 maja 2015, 14:01

  • 2
  • Powiększ tekst

Ktoś bardzo mądry powiedział kiedyś, iż gospodarka to nie pociąg lecz mrowisko.

Dlaczego pociąg? Ponieważ gospodarka, ekonomia – to nie są organizmy zdalnie sterowane. To mrowisko, w którym setki, tysiące, miliony ludzi codziennie podejmują pewne finansowe decyzje, które z kolei wpływają na całą gospodarkę. Jak odnaleźć się w tym mrowisku? Jak je zrozumieć?

Z pomocą przychodzi tu redakcja tygodnika wSieci, która w porozumieniu z Narodowym Bankiem Polskim rozpoczęła cykl publikacji, pod zbiorczym tytułem „wSieci finansów”. Artykuły kierowane są przede wszystkim do konsumentów codziennie podejmujących finansowe decyzje w gospodarczym mrowisku.

Jak wydawać pieniądze przy ograniczonym, domowym budżecie? Co zrobić gdy przygniata nas rata kredytu? W co inwestować gdy wpadnie dodatkowa „kasa”? Oszczędzać a może wydawać? Waluty czy złotówka? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci ekonomiczni NBP oraz specjaliści tworzący ekonomiczne strony tygodnika wSieci.

Same artykuły dostępne są nie tylko w tygodniku, ale także w Internecie – zachęcam do sięgnięcia do jednego z nich na stronie:

http://www.wsieci.pl/wsiecifinansow.html

Co więcej – każdy czytelnik ma wpływ na to jakie publikacje pojawiać się będą w cyklu. Można to zrobić zadając własne pytania i wypełniając krótką, przejrzystą ankietę dostepną pod poniższym adresem:

http://www.wsieci.pl/wsiecifinansow/w-sieci-finansow-ankieta.html

Warto? Według mnie warto – kompendium wiedzy na temat finansów dostępne pod ręką, na wyciągnięcie myszy komputerowej, aktualizowane i pozwalające na wpływanie na jego treści. Wszystko pod patronatem NBP. Zachęcam do czytania!

Powiązane tematy

Komentarze