
Pomorze zaprasza do siebie Rosjan - specjalnie dla nich zniżki, rabaty i darmowy autobus
Pomorze, pomimo rosyjskiej agresji na Ukrainie, zaprasza do siebie Rosjan. to nie żart - na 8 marca województwo zaplanowało zaproszenie Rosjan na wielkie zakupy. Specjalnie dla nich - zniżki, rabaty a nawet darmowy autobus mający wozić ich do centrów handlowych.
Pomorze pierwotnie zaprosiło Rosjan z okazji dnia kobiet.
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna najpierw zapraszała Rosjan w Dzień Kobiet na promocyjne zakupy, potem akcję zawiesiła. Ale decyzją marszałka województwa wszystko wznowiono. Weekend 8 i 9 marca w Trójmieście ma oznaczać dla turystów z Obwodu Kaliningradzkiego sporo atrakcji. Zaplanowano dla nich promocje, zniżki, wyjątkowe pakiety pobytowe, a także darmowe autobusy na zakupy w centrum Riviera w Gdyni. Na przejściach w Gronowie i Grzechotkach panie miały dostać miły i symbolizujący stolicę Pomorza prezent-niespodziankę. Zorganizowała to dla nich Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z władzami Gdańska oraz partnerami biznesowymi.
Potem akcję zawieszono jednak decyzją Mieczysława Struka akcję wznowiono. Dlaczego? Jako powód podano chęć rozwijania relacji handlowych z Rosją, czyli krótko mówiąc - pomorscy przedsiębiorcy po prostu chcą zarobić. A bezpieczeństwo państwa? Zbrodnicza polityka? A kogo to obchodzi! Byleby kasa się zgadzała.
A my tylko zastanawiamy się nad dwoma rzeczami. Pierwsza - czy nie należałoby sporządzić listy podmiotów gospodarczych oferujących takie akcje i zniżki i nie podjąć ich konsumenckiego bojkotu. Druga - czy Pomorze nie obawia się, że wielka rzesza Rosjan może się poczuć zagrożona na zakupach i wtedy Rosja będzie zmuszona ruszyć im z militarną, bratnią pomocą?
Tak to bywa, gdy myśli się portfelem aniżeli mózgiem.
Moje Miasto Trójmiasto/ as/
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.