Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Ziobro odpowiada Komisji Europejskiej: UE strzeże interesów międzynarodowego kapitału

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 stycznia 2016, 07:57

  • 0
  • Powiększ tekst

Pan Timmermans napisał do mnie drugi list - nie znalazł się w mediach jak tamten, tylko trafił do mnie. I był już napisany grzecznym językiem — mówił Zbigniew Ziobro w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info.

Minister sprawiedliwości był pytany między innymi o swój list do wiceszefa Komisji Europejskiej. Ziobro przekonywał, że to Timmermans napisał list w nieodpowiedniej formie.

Niedawno powstał podobny spór między Włochami a KE. Wie pan, co powiedział włoski premier? Że Włochy zasługują na szacunek. Polska też zasługuje na szacunek. Jeśli pan przeczyta list od wiceszefa KE, to zobaczy pan, że był to list pisany w sposób arogancki, niedyplomatyczny. W sposób, w jaki pan pisze na przykład do klienta, nie chcę powiedzieć - do lokaja... — zaznaczył.

W dyplomacji jest prawo symetrii. (...) Pan Timmermans napisał do mnie drugi list - nie znalazł się w mediach jak tamten, tylko trafił do mnie. I był już napisany grzecznym językiem. Odpiszę mu w podobnym stylu — ujawnił szef resortu sprawiedliwości.

Ziobro zwracał też uwagę na to, że decyzja o procedurze wobec Polski została podjęta przed wysłaniem listu do Timmermansa.

Komisja Europejska działa dlatego, że nasz rząd narusza interesy. (…) To naiwność, że jeśli będziemy grzeczni, to będziemy szanowani - będziemy szanowani wtedy, gdy sami siebie będziemy szanować — podkreślił.

Zostaliśmy zaatakowani jak premier Węgier nie dlatego, że wysłałem list - bo mój list był odpowiedzią na jeden z ataków, ale dlatego, że wprowadzamy podatek bankowy, ustawę frankową - wszystko to uderza w interesy banków i korporacji, w tym korporacji medialnych. Oni walczą o swoje interesy i wykorzystują do tego KE — dodawał.

Ziobro zwracał też uwagę na wpływy Donalda Tuska i ludzi Platformy Obywatelskiej do podburzania urzędników UE wobec Polski.

To samo przeżywały Węgry, gdy Orban wprowadzał podatek od banków, supermarketów i wprowadzał politykę prorodzinną. Przejdziemy to, wygramy — zadeklarował.

Pytany o kwestię zmian w prawie ws. pracy komorników, Ziobro mówił o konieczności eliminacji patologii z tego wymiaru.

Jestem gotów na kompromis, ale rozwiązanie powinno być dobre przede wszystkim dla Polaków, a nie dla komorników — ocenił.

maf/ TVP Info/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze