Informacje

fot. Internet
fot. Internet

Naukowa rewolucja - odkryto bakterię przetwarzającą toksyny na złoto

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 marca 2016, 10:01

  • 12
  • Powiększ tekst

Przez wieki uczeni starali się uzyskać tzw. Kamień Filozoficzny, przemieniający żelazo w złoto. Teraz okazuje się, iż starożytni uczeni mogli być bliżej prawdy niż im się wydawało - niedawno odkryte bakterie istotnie zamieniają nieczystości w drogocenny kruszec!

Na uniwersytecie Michigan właśnie zakończyli pierwszą rundę badań nad bakterią, która jest w stanie pożerać substancje toksyczne i trawiąc je produkuje 24 karatowe złoto. Jakkolwiek ciężko w to uwierzyć uczeni przedstawiają dowody, zarówno naukowe jak i wizualne.

tytuł

Powyższe zdjęcie przedstawia 24 karatowe drobinki złota, wyprodukowane przez bakterię Cupriavidus metallidurans po przetworzeniu chlorku oraz innych toksycznych substancji, fot. Uniwersytet Michigan

Czy mamy więc do czynienia z przełomem, który zakończy wszelkie kryzysy ekonomiczne, a w dłuższej perspektywie - sprawi, iż złoto, produkowane w potężnych ilościach przez bakterie, stanie się bezużyteczne? Badacze pracujący nad bakterią - Kazem Kashefi oraz Adam Brown, są sceptyczni.

Owszem - bakteria Cupriavidus metallidurans jest w stanie przemienić toksyczne substancje w 99.9 proc. czyste, 24 karatowe złoto, jednak do przetwarzania toksyn bakteria potrzebuje też innych substancji, a te także kosztują. Mniej niż złoto, ale jednak czynią proces mało opłacalnym. Sama faza produkcji złota trwa około tygodnia.

Wygląda więc na to, iż Kamień Filozoficzny istnieje. Jednak na ten moment jego stosowanie wciąż nie jest wystarczająco opłacalne.

Michigan State University/ as/

Powiązane tematy

Komentarze