Informacje

Fot. Adikpl/CC BY-SA 3.0
Fot. Adikpl/CC BY-SA 3.0

Ursus wciąż liderem: Najwięcej sprzedanych ciągników w branży

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 czerwca 2016, 14:31

  • 3
  • Powiększ tekst

W maju 2016 r. URSUS, jedyny polski producent ciągników, odnotował niemal 55-procentowy wzrost sprzedaży nowych ciągników w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że lubelski producent jest liderem wzrostów w branży, ponieważ jako jedyny spośród 10 największych firm w kraju zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy, Francja i inne kraje UE blokują sprzedaż polskiego Ursusa.

W maju 2016 r. w Polsce zarejestrowano ogółem 647 nowych pojazdów. To o 779 sztuk, czyli o 55 procent mniej niż w maju ubiegłego roku. W omawianym okresie wszyscy pozostali producenci, znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w rynku, odnotowali spadki sprzedaży, podczas gdy URSUS osiągnął prawie 55-procentowy wzrost.

Od początku 2016 r. URSUS jako jedyny utrzymał wzrost sprzedaży na poziomie niemal 54 procent.

tytuł

Źródło: analizy PZPM na podstawie CEP

Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników URSUS w ogólnej liczbie rejestracji z 3,5 procent w 2015 r. do 6 procent w I kw. 2016 r. (dane według CEPiK - Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). W maju br. udział ten wzrósł do blisko 7 procent.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze