Informacje

fot. Tygodnik Młodej Polski
fot. Tygodnik Młodej Polski

W najnowszym numerze tygodnika "#Sieci" - "Ośmiornica Rostowskiego"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 kwietnia 2013, 16:46

    Aktualizacja: 22 kwietnia 2013, 16:48

  • 0
  • Powiększ tekst

W najnowszym numerze tygodnika "#Sieci" redaktor naczelny portalu wGospodarce.pl - Maciej Goniszewski opisuje zatrważającą liczbę wiceministrów w resorcie finansów, któremu szefuje Jacek Rostowski. "W Polsce jest więcej wiceministrów finansów, niż liczy cały rząd Szwajcarii" - pisze Goniszewski.

 

Jacek Rostowski resort swój widzi ogromny. Właśnie zatrudnił sobie ósmego zastępcę. A że wszystko czyni z rozmachem, mamy światowy fenomen - polonistkę na stanowisku ministra finansów. Zadania, jakie postawiono przed Izabelą Leszczyną, to przykład, jak źle wykonywana praca może być źródłem nowych profitów. Posłanka PO, z wykształcenia polonistka, ma tłumaczyć, co inni pracownicy Ministerstwa Finansów chcieli powiedzieć w przygotowywanych przez siebie przepisach. Można więc uznać, że jej stanowisko powstało tylko dlatego, że urzędnicy nie potrafią przygotować czytelnych i jednoznacznych przepisów. Jacek Rostowski zamiast zwolnić tych, którzy piszą bełkotliwe i szkodliwe dla gospodarki i podatników przepisy, zatrudnia kolejnego urzędnika, który będzie tłumaczył zarówno już istniejące, jak i nowe buble prawne.

Maciej Goniszewski wyraźnie ukazuje, iż za tą polityką kadrową stoi jedna rzecz - pieniądze. Bo gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Ponadto w numerze - Mazurek i Zalewski, wycinki Warzechy i polityczny misz-masz Doroty Łosiewicz, oraz Świetlik, Makowski, Zaremba, Potocki, Skwieciński i dodatek specjalny o prawdziwych "teoriach spiskowych".

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą dostępną wSklepiku.pl!

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze