Informacje

PZU zamierza dokonać zmian w Radzie Nadzorczej Alior Banku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 8 czerwca 2017, 16:45

  • 1
  • Tagi: akcje Alior Bank banki finanse giełda PZU
  • Powiększ tekst

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zażądał umieszczenia w porządku obrad walnego zgromadzenia Alior Banku, zwołanego na 29 czerwca punktu, dotyczącego podjęcia uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej banku, poinformował Alior.

Zarząd Alior Bank S.A. informuje, że w dniu 7 czerwca 2017 r. otrzymał od akcjonariusza - Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA z siedzibą w Warszawie, jako akcjonariusza reprezentującego ponad 5 proc. kapitału zakładowego spółki żądanie umieszczenia w porządku obrad zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, zwołanego na dzień 29 czerwca 2017 roku, punktu dotyczącego podjęcia uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej banku wraz z projektem uchwał, zgłoszonych na podstawie art. 401 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz § 12 ust. 11 i 12 statutu Alior Bank SA - czytamy w komunikacie.

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariusze Alior Banku zdecydują o przekazanie zysku netto w łącznej kwocie 632 075 412,74 zł w całości na kapitał zapasowy, co oznacza brak dywidendy.

PZU ma ok. 25,26 proc. akcji Alior Banku, który przejął wcześniej Meritum Bank oraz podstawową działalność (bez kredytów hipotecznych i TFI) Banku BPH.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

Na podst. ISBnews

Komentarze