Informacje

PAP/Piotr Polak
PAP/Piotr Polak

Kaczyński zaapelował do ministra infrastruktury ws. programu Mieszkanie plus

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 1 lipca 2017, 13:58

  • 0
  • Powiększ tekst

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w sobotę podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy do ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka o szybszą realizację programu Mieszkanie Plus. My to musimy zrobić, tu trzeba połączyć siły – oświadczył prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że program Mieszkanie plus obok programu Rodzina 500 plus jest jednym z najważniejszych.

Tutaj są zgrzyty. To szło, ale w pewnym momencie się zatrzymało. Tu są błędy, tu są różne sprawy, które można, wydaje mi się, wyjaśnić tymi subiektywnymi przyczynami. To musi być zmienione - powiedział.

Zwrócił uwagę, że w listopadzie minie dwa lata od kiedy PiS objęło władzę.

Będzie związana z tym ocena. Ta ocena to w wielkiej mierze będzie ocena z realizacji tego niezwykle ważnego, potrzebnego społecznie programu. Ludzie tego po prostu chcą. (...) Wiem, że to jest wielkie oczekiwanie milionów ludzi - podkreślił prezes PiS.

My to musimy zrobić. To jest apel do pana ministra infrastruktury. To musi być zrobione. To musi ruszyć, tu trzeba połączyć siły - dodał prezes PiS.

Dodał, że potrzeba dalszego uszczelnienia systemu podatkowego. Jak mówił, jest to Ministerstwo Finansów zrobiło już dużo, ale można i trzeba zrobić więcej.

Jeśli chodzi o rząd - potrzeba jest wyklarowania kierownictwa ekonomicznego rządu. Trzeba odróżnić polityczne przywództwo - czyli premier - od kierownictwa ekonomicznego. I ten proces, który przebiegał z pewnymi kłopotami, nie jest jeszcze do końca zakończony. Tu bardzo bym chciał, żeby proces się zakończył. Nam jest to potrzebne, żeby zrealizować wielkie zamysły, które są przed nami - Polski zamożnej, Polski nowoczesnej – mówił Kaczyński.

Na podst. PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze