Informacje

Jakub Żak podczas debaty na temat Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, fot. Beata Horała
Jakub Żak podczas debaty na temat Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, fot. Beata Horała

Jakub Żak: Republikanom zależy na oddolnych inicjatywach

Arkady Saulski

Arkady Saulski

dziennikarz Gazety Bankowej, członek zespołu redakcyjnego wGospodarce.pl, w 2019 roku otrzymał Nagrodę im. Władysława Grabskiego przyznawaną przez Narodowy Bank Polski najlepszym dziennikarzom ekonomicznym w kraju

  • Opublikowano: 20 lipca 2013, 17:04

  • 0
  • Powiększ tekst

Coraz wyraźniej formułuje się ruch Republikański w Polsce, którego liderem jest Przemysław Wipler. Rozmawiamy z Jakubem Żakiem - koordynatorem Klubu Republikańskiego Gdynia, na temat inicjatyw Republikanów oraz przyszłości tego ruchu.

Arkady Saulski: Czym będzie zajmował się Klub Republikański Gdynia? Jesteście częścią Republikanów, czy może działacie lokalnie – na zasadzie samorządowego think-tanku?

Jakub Żak: Republikanie są stowarzyszeniem i działamy na bazie klubów republikańskich. Moja funkcja – koordynatora – jest funkcją można powiedzieć służebną, to znaczy pełnię rolę łącznika Warszawy, centrali Republikanów z Gdynią, aczkolwiek mamy autonomię. Spotykamy się, organizujemy, choć jest sezon letni, więc po prostu dyskutujemy nad tym co ma być fundamentem naszej pracy.

A co dalej? Wybory lokalne? Samorządowe? A może praca intelektualna?

Na jesieni odbędzie się zjazd Republikanów i tam zostanie podjęta decyzja co do przyszłości klubów – czy pozostaną klubami, czy staną się oddziałami stowarzyszenia. Mamy trochę czasu by o tym myśleć. Lokalnie zależy nam na oddolnych inicjatywach – chcemy monitorować życie samorządowe w Trójmieście i odnosić się do tego w swojej codziennej pracy.

Rozmawiał Arkady Saulski

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze