Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Powstanie warszawskie, Alternatywy 4 i inne tematy w tygodniku "Sieci"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 lipca 2013, 11:31

  • 1
  • Powiększ tekst

Już od poniedziałku nowe wydanie tygodnika "Sieci", a w nim dużo o najważniejszym wydarzeniu polskiej walki wyzwoleńczej.

W Specjalnym dodatku tygodnika „Sieci” o powstaniu warszawskim Andrzej Rafał Potocki opisuje historyczne akcje zrywu Polaków w okupowanej stolicy.Andrzej Rafał Potocki pisze osławnych akcjach powstańców, takich jak zdobycie gmachu dużej i małej PAST-y czy oswobodzenie więzienia na ul. Gęsiej.

- Z budynku wyprowadzono 115 jeńców, w tym siedmiu oficerów oraz sześciu rannych żołnierzy. Poległo lub zmarło 36. Straty po stronie polskiej poniesione przez cały okres walk to 38 poległych i 63 rannych. Nad PAST-ą zawisła biało-czerwona flaga. Wisi ona do dziś. W 2000 r. budynek został bowiem przekazany Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego. – tak dziennikarz przedstawia rezultat odbicia z rąk hitlerowców Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej.

Z kolei Ryszard Makowski pisze o ikonie polskich komedii. "Jest w Warszawie ulica Alternatywy 4, jest strona internetowa poświęcona serialowi, są nowe pokolenia zachwyconych filmem fanów. Fenomen niedocenianego za życia Stanisława Barei zadziwia niejednego „wytrawnego” krytyka - podkreśla – Ryszard Makowski i ujawnia nieznane kulisy kultowego serialu.

Jak zaplanować wakacje gdy się ma dzieci? - Szybko zrozumieliśmy, że na urlopie wypoczniemy naprawdę tylko wtedy, jeśli nie będziemy wybierać pomysłu na wczasy pod siebie, lecz z myślą o dzieciach. I naprawdę jedno da się pogodzić z drugim – pisze w najnowszym „Sieci” Dorota Łosiewicz.

Opr. Jas

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze