Informacje

Premier Mateusz Morawiecki / autor: PAP/Andrzej Grygiel
Premier Mateusz Morawiecki / autor: PAP/Andrzej Grygiel

Premier: Polska nie mogłaby istnieć bez Śląska

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 października 2021, 11:37

  • 0
  • Powiększ tekst

Łatwo jest kochać ojczyznę, która jest silna, a trudniej tę, która jest w oblężeniu, powstańcy śląscy niezależnie od wszystkiego postawili na Polskę; Polska nie mogłaby istnieć bez Śląska - mówił w Katowicach na otwarciu wystawy „Powstania śląskie” w środę premier Mateusz Morawiecki

Morawiecki przypominał, że w latach 1919-1921, kiedy trwały powstania śląskie, nikt nie wiedział, jak długo przetrwa Polska tuż po odzyskania niepodległości.

Polska była na mapie od niedawna, bo przecież bardzo łatwo jest kochać ojczyznę, która jest silna, zasobna, bezpieczna. Dużo trudniej, dużo szlachetniej jest kochać ojczyznę, która jest w oblężeniu, która ma przed sobą dekadę, a może 100 lat - któż to wiedział, jaka jest przyszłość Polski - mówił szef rządu.

Powstańcy śląscy niezależnie od wszystkiego postawili na Polskę i tamto wydarzenie dla historii Polski powinno być także zapamiętane jako zwycięskie polskie powstanie - dodał.

Szef rządu podkreślał rolę przywódcy powstań Wojciecha Korfantego i stwierdził, że II RP nie mogłaby istnieć w takim charakterze i rozwijać się w takim stopniu, jak miało to miejsce, bez Śląska.

Dziękował także wszystkim zaangażowanym w podtrzymywanie pamięci o wydarzeniach z lat 1919-1921.

Polska nie mogłaby istnieć bez Śląska” - mówił Morawiecki.

Czytaj też: Morawiecki: Za atakiem hakerskim stoją służby rosyjskie

PAP/KG

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze