Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Nowy smartfon zmieni branżę?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 3 marca 2015, 14:46

  • 2
  • Tagi: biznes gospodarka lifestyle
  • Powiększ tekst

Kanadyjska firma BlackBerry zapowiedziała, że w tym roku wypuści na rynek cztery nowe smartfony, a także szereg wieloplatformowych aplikacji. Podczas hiszpańskich targów Mobile World Congress (MWC) zaprezentowała pierwszy z nich - Leap.

BlackBerry Leap jest skierowany do "młodych profesjonalistów" - poinformował podczas targów w Barcelonie prezes firmy John Chen. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz HD o 5-calowej przekątnej, a do tego aparat fotograficzny o matrycy 8-megapikseli z możliwością nagrywania filmów w jakości HD. Za pracę smartfona odpowiada procesor Qualcomm MSM 8960 1.5 GHz oraz pamięć 2GB RAM. Leap wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 16GB, jednak ten parametr może być zwiększony przez dodanie karty microSD.

Zastosowana bateria ma zapewnić działanie przez ponad 24 godziny.

Za sprawne funkcjonowanie całości odpowiada system operacyjny Blackerry 10.3.1. Dodatkowo producent wyposaży smartfon w szereg aplikacji szyfrujących i zabezpieczających dane użytkownika. Na europejski rynek produkt ma trafić w kwietniu, a zdaniem mediów Leap będzie kosztować 279 dolarów.

Poza modelem Leap BlackBerry planuje do końca roku wypuścić na rynek trzy kolejne smartfony. W Barcelonie na targach MWC zaprezentowano dwuekranowe urządzenie z wysuwaną klawiaturą nazwaną Slider. Jednak nie ujawniono danych technicznych tego smartfonu.

John Chen podkreślił, że BlackBerry kontynuuje w tym roku "filozoficzną zmianę" i koncentruje się na tworzeniu oprogramowania. W ramach nowej strategii ma zaprezentować BlackBerry Experience - pakiet programów zapewniających bezpieczeństwo i komunikację dla odbiorców biznesowych i rządowych.

PAP/ as/

Komentarze