Informacje

Wejście do salonu Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie (fot. misiarz/domena publiczna)
Wejście do salonu Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie (fot. misiarz/domena publiczna)

Największy Empik w Polsce nie będzie już taki sam

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 kwietnia 2016, 13:53

    Aktualizacja: 4 maja 2016, 10:49

  • 1
  • Powiększ tekst

Był miejscem spotkań z gwiazdami światowego formatu i rajem dla miłośników literatury. Gdy zakończy się remont, który w największym Empiku w Polsce trwa w najlepsze, wyjątkowe miejsce przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Mieszczący się w samym centrum Warszawy Empik Junior był nie tylko największym, ale – w opinii wielu stałych bywalców – również najlepszym sklepem popularnej sieci.

Dzięki temu, że jest rozmieszczony na trzech kondygnacjach, na tle innych wyróżniał się m.in. bogactwem asortymentu. Osobne piętro dla prasy, osobne dla literatury, osobne dla gier, muzyki i filmów – było w czym przebierać.

Piszemy w czasie przeszłym, ponieważ obecny kształt i charakter sklepu przechodzi do historii. W środku trwa właśnie remont, a wiszący na ścianie napis “Zmieniamy się dla was na lepsze” w rzeczywistości zwiastuje zmiany, z których klienci Juniora zadowoleni z pewnością nie będą.

Zaskakująca metamorfoza największego Empiku w Polsce zakłada przeniesienie całego asortymentu na jedną kondygnację. W odchudzonych działach będzie zatem znacznie mniej miejsca dla prasy, książek, multimediów, artykułów papierniczych itp. Na dwóch zajętych kondygnacjach podobno już od czerwca mają mieścić się drogeria (nie wiadomo jeszcze jakiej sieci) oraz sklep z akcesoriami sportowymi.

Empik Junior w nowej formie ulokuje się na 1. piętrze budynku. Z całym swoim asortymentem, kasami, a także sceną, na której nadal organizowane mają być spotkania autorskie z gwiazdami literatury, filmu czy muzyki. Do tej pory na Marszałkowską zjeżdżały na nie rzesze fanów, ciekawe czy nadal będzie tam na to wystarczająco dużo miejsca.

Powodem tej smutnej metamorfozy ma być decyzja właściciela budynku, który po wielu latach nie przedłużył Empikowi umowy na wynajem wszystkich kondygnacji.

MK

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze